Friday, September 30, 2022
Home Tags Covid-19

Tag: covid-19

Bill Gates zbulon planin e tij se si do të eliminojë...

Multimiliarderi Bill Gates ka bërë publike planet e fondacionit të tij, të cilat ai thotë se do ti realizojë në një periudhë afatmesme. Me...

Britania heq masat kundër Covid-19! Nga 26 janari nuk do të...

Masat anti-COVID në Angli do të përfundojnë nga e enjtja e ardhshme, ku mbajtja e maskës nuk do të jetë më e detyrueshme dhe...

OBSH rekomandon ilaçe të reja për trajtimin e pacientëve me COVID-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka rekomanduar dy ilaçe të reja për trajtimin e pacientëve me sëmundjen COVID-19. Ilaçi baricitinib (një lloj i ilaçit sikurse...

COVID-19 në Shqipëri/ 1,781 raste të reja dhe asnjë humbje jete...

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 8,105 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 1,781 qytetarë, në këto bashki: 919...

Aktori i humorit Elvis Pupa infektohet me Covid-19: Kujdes ta kaloni...

Aktori Elvis Pupa ka treguar se gjatë festave është infektuar me Covid-19.  Me anë të një video-je të postuar në Facebook ai ka treguar...

Kaos në aeroporte/ mijë fluturime të anuluara, stafi i infektuar...

Nga dita e Krishlindjeve shumë fluturime u anuluhan në mbarrë botën si shkak i koronavirusit. Mediat e huaja raportojnë se deri më tani totali i...

Rëndohet gjendja me pandeminë në Francë, më shumë se 100 mijë...

Franca regjistroi më shumë se 100 mijë raste të reja të infektimeve me koronavirus brenda ditës, për herë të parë që nga shpërthimi i...

Nëna e Selena Gomez rrëfen betejën me COVID-19: Më thanë se...

Nëna e Selena Gomez, Amanda Tiffy ka rrëfyer betejën e vështirë shëndetësore, pasi gjendja e saj u përkeqësua kur u infektua me koronavirus. Mediat e...

Variant Omicron i COVID rrit ‘frikshëm’ numrin e infeksioneve, ekspertët shëndetësorë:...

Varianti Omicron i COVID ka nxitur një rritje "shqetësuese" të rasteve të koronavirusit në Afrikën e Jugut dhe po bëhet me shpejtësi lloji dominues,...

Ilaçi Merck kundër COVID/ Ekspertët apel Administratës së Barnave në SHBA:...

Një komision ekspertësh këshilltarë të Administratës së Ushqimit dhe Barnave (FDA) të Shteteve të Bashkuara i rekomanduan me rezultat të ngushtë agjencisë që të...
SiteLock