Home Tags Covax

Tag: covax

OBSH ngre alarmin: Vaksinat në vendet e varfra po mbarojnë

Një numër i madh i vendeve më ta varfra, që marrin vaksina kundër koronavirusit përmes një programi global të shpërndarjes, nuk kanë doza të...

Mbërrijnë 40.800 vaksina AstraZenenca në Rinas, Rama: Sasitë e tjera do...

Në aeroportin ‘Nënë Tereza’ kanë mbërritur 40.800 vaksina AstraZenenca, si pjesë e mekanizmit COVAX. Lajmin e bëri të ditur kryeministri Rama, i cili tha se...

Shqipëria merr vaksinën ruse dhe kineze, Matthew Palmer tregon si do...

Zv/Ndihmës Sekretarit Amerikan të Shtetit Matthew Plamer ka komentuar vendimin e kryeministrit Rama për të marrë vaksina nga Kina dhe Rusia në luftën ndaj...

Shqipëria do të marrë vaksinën kineze, Zëri i Amerikës: Marrëveshja do...

Shqipëria do të furnizohet dhe me vaksinën kineze Coronavac, ose e njohur ndryshe dhe si Sinovac, emri i kompanisë që e ka prodhuar. Qeveria...

Mbërritja në Shqipëri e vaksinave ruse, ja çfarë shkruan Zëri i...

Në Tiranë, mbërritën sot në aeroportin “Nënë Tereza” 10 mijë vaksina ruse, Sputnik V. Sipas Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, këto vaksina janë dhuratë...

Pfizer dhe BioNTech: Ende jemi në diskutime me Qeverinë e Kosovës...

Është fundi i marsit dhe kontingjenti i parë prej 33 mijë dozave të vaksinës COVAX, nuk ka mbërritur në Kosovë, ashtu siç kishte premtuar...

Meksika do të vazhdojë të përdorë vaksinën AstraZeneca kundër COVID-19

Meksika njoftoi se do të vazhdojë të përdorë vaksinës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) të zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit dhe kompania farmaceutike AstraZeneca. Sipas...

Serbia dërgon 10 mijë vaksina në Bosnjen fqinje, mes grindjeve për...

Serbia ka dorëzuar 10,000 vaksina koronavirus në fqinjën e saj Bosnje dhe Herzegovinë. Kjo vjen mes një mosmarrëveshjeje për dërgesat e vonuara nga skema...

Vizita me Ramën në Bruksel, ministrja e Jashtme zbulon detaje nga...

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka zbuluar disa detaje nga vizita në Bruksel së bashku me kryeministrin Edi Rama. Xhaçka tha se po...

Rakacolli jep lajmin e mirë: Të hënën vijnë në Shqipëri…

Zëvendës ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në emisionin ‘Pa Protokoll’ deklaroi të sigurt se të hënën vijnë në vendin tonë 15 mijë vaksina...
SiteLock