Home Tags Be

Tag: be

Ministrja Xhaçka: Ratifikimi i Marrëveshjes së Financimit me Komisionin e BE,...

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka në fjalën e saj në Kuvend tha se ratifikimi i marrëveshjes së Financimit me Komisionin e BE është një...

Kosova s’ka gjasa reale për statusin e vendit kandidat

Qeveria e Kosovës planifikon që gjatë këtij viti të dorëzojë edhe kërkesën formale për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Këtë e kishte thënë në fund...

Situata në Ukrainë, në qendër të bisedimeve NATO-Rusi

Rusia dhe NATO-ja po takohen të mërkurën në Bruksel në një përpjekje për uljen e tensioneve përgjatë kufirit midis Rusisë dhe Ukrainës. NATO-ja kundërshton...

Xhaferi: Ballkani i Hapur i paplotë, shpresë për zgjidhje të ngërçit...

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi ka deklaruar se nisma rajonale “Open Balkan” nuk do të jetë e plotë nëse në...

Zef Mazi: Shqipëria peng i integrimit, gabim strategjik i BE, 6...

6 muaj kohë mbeten për të parë nëse do të mbahet apo jo konferenca e parë ndërqeveritare për integrimin e vendit në BE dhe...

DW: Shqipëria nis mandatin e saj në Këshillin e Sigurimit të...

Nga janari 2022 deri në fund të 2023, Shqipëria së bashku me Brazilin, Emiratet e Bashkuara Arabe, Gabunin dhe Ganën janë anëtare jo të...

“Ndëshkimi” i Shqipërisë rasti më absurd në historinë e politikës së...

Nga Ditmir Bushati Dje vendet anëtare të BE-së përsëriten në konkluzionet e tyre se: “Këshilli pret me padurim mbajtjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare me...

Tre javë para se Franca të marrë presidencën e BE, Macron:...

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka bërë fjalë për një mekanizëm të ri për mbrojtjen e kufijve të jashtëm në Europë. Në rast krize ky...

BE, e qartë me kërkesën: Nxirrni para drejtësisë gjithë të korruptuarit,...

Në Ditën Ndërkombëtare kundër Korrupsionit, delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë ka dhënë një mesazh të fortë. BE ka kërkuar që të nxirren para...

Papa Françesku e krahason BE me nazizmin: Kërkon të zëvendësojë “Krishtlindjen”...

Papa Françesku ka denoncuar përpjekjen e BE-së për të zëvendësuar termin “periudhë e Krishtlindjeve” me “periudhë festash”, duke thënë se ishte një lëvizje që...
SiteLock