Saturday, May 21, 2022
Home Tags Bashkia

Tag: bashkia

Rindërtimi! Durrësi një “kantier” i hapur, pjesa më e madhe e...

Bashkia e Durrësit, e prekur më rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, arriti të kalonte me shpejtësi fazën e parë të procesit të...

Me zinxhirë dhe dryn/ Voltana Ademi merr vendimin drastik: “Burgos” punonjësit...

Voltana Ademi ka vendosur një rregull të ri tek Bashkia Shkodër. Prej dy ditësh dyert e godinës janë të mbyllura gjatë orarit zyrtar të...

Këshilli Bashkiak i Durrësit zhvillon mbledhjen e rradhës, ja vendimet e...

Këshilli bashkiak i Durrësit ka zhvilluar mbledhjen  e  rradhës  në  sallën  e  qendrës  kulturore  “Aleksandër Moisiu” duke  zbatuar  protokollin  e  sigurisë së institucionit, për...

‘Nëna’ dhe ‘babai’ u zëvëndësuan me termat ‘prindi 1 dhe 2’?!...

Ditën e djeshme ka qarkulluar në rrjet një formular, në të cilin fjalët ‘nënë’ dhe ‘baba’ ishin zëvëndësuar me termat “prindi 1” dhe “prindi...

Gerti Bogdani: Nëse Basha e sheh të arsyeshme dua të kandidoj...

Pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit duket se demokratët kanë filluar punën për zgjedhjet lokale. Për drejtimin e bashkisë Tiranë, kandidati potencial është...

Ardhja e Bregoviç në Festën e Birrës/ Tifozët Kuq e Zi...

Tifozët Kuq e Zi kanë ndërmarrë ditën e sotme një aksion simbolik kundër Bashkisë Korçë në lidhje me ardhjen e këngëtarit serb Goran Bregoviç...

Mbeturinat në Durrës i zënë frymën qytetarëve

Nga Xhevahir Gradica Vazhdon beteja e mbijetesës qytetare të zhytur në mbeturinat e grumbulluara dhe të dekompozuara prej ditësh në mjedise të hapura. Një pjesë...

Metaj i drejtohet kryetarit të Bashkisë në Vlorë: Zjarrëfikësit po luftojnë...

Zona e Karaburunit në Vlorë është përfshirë nga flakët pasditen e djeshme. Nga terreni i vështirë makinat e zjarrfikëses e kanë pasur të pamundur...

Zhvendosja e tregut fshatar të Durrësit, më shumë se gjysma e...

2/3- at e tregtarëve të tregut fshatar të Durrësit kanë bojkotuar paraqitjen në vendin e ri të caktuar nga Bashkia tek fusha e rërës....

Durrësi mbushet me plehra, bashkia hesht

Nga Xhevahir Gradica Durrësi është një nga qytetet më të pista në vend. Edhe pse qytet bregdetar, rrugët janë gjithandej të mbushura me mbeturina. Kompania...
SiteLock