Sunday, July 3, 2022
Home Tags Bashki

Tag: bashki

Diskutimi për fondet e Bashkisë së Durrësit në Parlament, 96 vite...

Vijon nga shkrimi i kaluar  Nga Aleksandër Cangonja “Nuk jamë kunder qi të bajmë vila Presidencjale në Shkodër, në Sarandë o kudo, po duhet ma përpara...

Gjobitet me 100 mijë lekë kryetarja e Bashkisë së Durrësit

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve ka gjobitur me 100 mijë lek kryetaren e Bashkisë së Durrësit, Emirjana Sakon. "Komisioneri shpalli edhe vendimin për shqyrtimin administrativ të...

Ministria e Mbrojtjes u shpërndan bashkive 10 milionë dollarë për Emergjencat...

Njësitë e vetëqeverisjes vendore do të kenë më shumë burime financiare për të përballuar Emergjencat Civile në territorin e tyre. Ministria e Mbrojtjes u...

Ndërpritet subvencioni i pandemisë për transportin/ Reagon shoqata: Shërbimi do të...

Shërbimi i transportit urban në Tiranë pritet të përkeqësohet. Vendimi i qeverisë për të subvencionuar 100 lekë për litër naftë sektorit të transportit urban...

Edhe Erion Isai në përgjimet e SPAK, biseda për shitjen e...

Erion Isai, kryebashkiaku i Kolonjës, ka rënë në rrjetën e përgjimeve të SPAK në kuadër të një hetimi, që disa ditë më parë çoi...

Kryebashkiakja e Durrësit takim me fermerët e Manzës: Dëgjojmë kërkesat tuaja,...

Kryebashkiakja Emiriana Sako ka zhvilluar një takim me fermerët në Manzë ku kryefjalë ishin problematikat që këta të fundit hasin. Sako u shpreh se...

Balla-Berishës: Të flasësh ti për antikorrupsion, njësoj si të dëgjosh djallin...

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla u shpreh se Sali Berisha është personi i fundit që mund të flasë për korrupsionin në...

Ish kandidati i PD për Bashkinë e Durrësit, Ardian Muka: Uji...

Ish kandidati për Bashkinë e Durrësit, Ardian Muka ka denoncuar situatën e kanalizimeve në Durrës. Ai ka publikuar një video në facebook ku shkruan...

Bashkia e Durrësit nuk ka vend/ ISUV: Kemi rënë dakord që...

Instituti i Sigurisë Ushqimore dhe Veterinarisë ka bërë me dije se kanë gjetur vendin ku do të groposin pulat e ngordhura. Ajo është shumë afër...

VIDEO/ Kryebashkiakja Sako: Në Sukth zyrë e re këshillimi për familjet...

Në Sukth do të ketë një zyrë të re këshillimi dhe shërbimesh për familjet në nevojë, kështu ka deklaruar kryetarja e Bashkisë së Durrësit...
SiteLock