Monday, August 15, 2022
Home Tags Ballkan

Tag: ballkan

Parashikimi i motit për ditën e sotme, temperaturat arrijnë mbi 40...

Kjo javë pritet të jetë një ndër javët më të vështira sa i përket temperaturave të larta por jo vetëm. Mbi rajonin e Ballkanit (rrjedhimisht...

INTERVISTA/ Majlinda Bregu: Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të punojnë së...

Sekretarja e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal të Ballkanit Perëndimor, Majlinda Bregu, shpjegon në intervistë me DW pse duhet të vazhdojë Procesi i Berlinit edhe...

A po e njeh Greqia Kosoven? Ministri i Jashtëm grek Nikos...

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias ka takuar zëvendës-ndihmësin e sekretarit e shtetit Matthew Palmer, në kohën kur po flitet për një lëvizje të...

Denaj në takimin e Ministrave të Ballkanit: Të krijojmë një treg...

Nëpërmjet një njoftimi të publikuar në faqen zyrtare Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj ka bërë me dije se po zhvillohet takimini i...

Sllovenia kërkon hapjen e negociatave të BE-së me Tiranën dhe Shkupin...

Kryeministri slloven, Janez Jansha, tha të martën se Bashkimi Evropian duhet t’u mundësojë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut të ecin përpara me bisedimet për...

Angela Merkel: Bilanc i dyzuar për Procesin e Berlinit për Ballkanin

“Dritë dhe hije” në vitet e fundit – Bilanci i kancelares Angela Merkel në kuadër të Procesit të Berlinit për Ballkanin është i dyzuar Kancelarja...

Presidenca e BE-së: Sllovenia e nis me një skandal!

Që kur emri i tij u lakua për non-paperin fantazëm mbi ndryshimin e kufijve në Ballkan, u pa qartë se kryeministri slloven, Janez Jansa...

Danimarka dhuron vaksina për katër vende të Ballkanit

Qeveria e Danimarkës do të dhurojë një milion vaksina AstraZeneca kundër koronavirusit për katër vende të Ballkanit Perëndimor. Shqipëria, Bosnje e Hercegovina, Kosova dhe Maqedonia...

Nga sot hiqet tarifa roaming në Ballkanin Perëndimor, qytetarët do të...

Duke filluar nga sot, qytetarët shqiptarë, gjatë qëndrimit në njërin nga vendet e Ballkanit Perëndimor, nuk do të duhet të paguajnë asnjë shtesë për...

“Mini-Shengeni”/ Rama takim online me Vuçiç dhe Zaev

Këtë të martë në kuadër të “mini Schengenit”, kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një komunikim online me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zoran...
SiteLock