Thursday, June 30, 2022
Home Tags Ballkan

Tag: ballkan

Vijojnë lëkundjet në rajon, këtë herë tërmeti shkund Maqedoninë e Veriut

Një tjetër tërmet ka goditur rajonin e Ballkanit. Mësohet se këtë herë goditja me magnitudë 2.8 gradë të shkallës rihte dhe intensitet prej 3...

Samiti për Ballkanin/ Rama shkon në Londër, pritet takim me Boris...

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Londër, aty ku po merr pjesë në Samitin për Investime në Ballkanin Perëndimor 2022. Të pranishëm janë dhe homologët...

Ura më e lartë në Ballkan në Rrugën e Arbrit çelet...

Ditën e hënë do të hapet Rruga e Arbrit, ndërsa punimet vazhdojnë dhe parashikohet që përfundimisht të mbyllen në pranverë të vitit tjetër. Rruga...

Borell: Situata në Ballkanin Perëndimor jo dhe aq e mirë

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, tha se situata në Ballkanin Perëndimor “nuk është edhe aq...

Ballkani, “vatra” e re e Europës me koronavirus

Ballkani po përballet me një tjetër valë të pandemisë koronavirus. Sllovenia regjistroi një rekord të ri të infeksioneve ditore, me 4,511 raste të reja. Më...

“Balkan Bordello”, një dramë për shoqëritë e traumatizura vjen në Tiranë

“Balkan Bordello” është një dramë për shoqëritë e traumatizuara. Personazhet e saj i nënshtrohen fatit. Drama është vepër e autorit të njohur kosovar Jeton...

Rama për ‘Kurier’: BE po mban veten peng në Ballkan

Asnjë perspektivë për Ballkanin Perëndimor, ndërkohë që BE po mban veten peng këtu, thotë kryeministri Edi Rama në një intervistë për Ingrid Steiner-Gashi, gazetare...

Rama për Kurtin: Si vëllai i madh kam mësuar se me...

Kryeministri Edi Rama ka folur në Kosovë për qëndrimin e “Vëllait të vogël” duke iu referuar kryeministrit Kurti në lidhje me “Ballkanin e Hapur”. Rama...

BE kushtëzon ndihmën për vendet e Ballkanit/ Kusht zhvillimi i reformave...

Paketa e re financiare prej 14,2 miliardë euro (IPA III) për shtatë vendet e përfshira në procesin e zgjerimit ka marrë miratimin e deputetëve të Parlamentit...

Festa e re e ditës së “unitetit serb”, nxit shqetësime në...

Serbia filloi kremtimin e një festë të re kombëtare të mërkurën me një shfaqje të fuqisë ushtarake dhe bëri thirrje që të gjithë serbët...
SiteLock