Thursday, June 30, 2022
Home Tags Analize

Tag: analize

Përkatësia fetare e votuesve të PS, PD, LSI

Nga Eduard Zaloshnja Në Barometrin e përvitshëm që zhvilloj me një kampion përfaqësues përpjestimor nga të gjithë bashkitë e vendit, të anketuarit pyeten edhe se...

Si u fik ëndrra e Berishës për t’u rikthyer ‘mbret’

Nga Ylli Pata Në të gjithë procesin kaotik që ka shoqëruar tentativën e Sali berishës për tu rikthyer në majën e politikës së opozitës, shifrat...

Negociatat: Si presidenti i KE dhe Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin...

Kur e gjithë Europa njëzëri po thotë se Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet për negociatat të cilat duhet të hapen sa më...

Xhafer Deva, etalon dhe shembulli më i lartë i patriotizmit dhe...

Nga Skënder Kapiti Xhafer Deva është   etalon, shëmbulli më i lartë i patriotizmit dhe nacionalizmit shqiptar. Ashtu si shteti e kisha serbe, edhe propaganda antishqiptare...

Socialistët e fituan Tiranën me ndihmën e 27-vjeçarit Ornaldo Rakipi

Nga Gjergj Erebara Partia Socialiste shtoi 26 mijë vota në Tiranë, duke ruajtur 18 mandatet vendimtare për shumicën parlamentare pavarësisht se opozita u rrit në...

Etyd nga Kongresi i PS!

Nga Agron Gjekmarkaj Sot Kryeqyteti u zgjua në festë! Partia Socialiste ka kongresin e saj të disatë ! Në Zog të Zi u shfaq Frida...

Edi Rama, sharlatani i së majtës

Nga Andi Bushati Sa herë që gjendet në rrezik, Edi Rama i kthehet vlerave të nëpërkëmbura të së majtës. Kështu ka bërë edhe këtë të...

Në 2021 në Kosovë janë regjistruar mbi 10 mijë biznese, janë...

Gjatë vitit 2021, Agjencia për Regjistrimin e Biznesit ka regjistruar 10 mijë e 567 biznese të reja apo 10 për qind biznese të reja,...

Shtyhet më 30 prill mbajtja e Kuvendit nga Komisioni i Rithemelimit...

Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike ka shtyrë më 30 prill mbajtjen e Kuvendit Kombëtar që ishte planifikuar të bëhej më datë 22 mars....

Zgjedhjet/ Kandidatët e PD dhe Foltores me ‘njollë’, Ferdinand Saraçi i...

Nga Adriatik Doçi Jo të gjithë kandidatët në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit 2022, për drejtimin e gjashtë bashkive, kanë të shkuar të...
SiteLock