Home Politike Rrëzimi i Berishës, Balla e Braçe ironi: Po shko o qyq në...

Rrëzimi i Berishës, Balla e Braçe ironi: Po shko o qyq në shtëpi, se boll le kockat rrugëve! Non grata mbetet non grata

Me dy gishtat lart dhe duke parë nga të pranishmit në Kuvend, Sali Berisha teksa po ngjiste shkallët për të marrë fjalën në podium, nuk e mbajtën këmbët dhe u rrëzua. Rrëzimi i tij ka sjellë jo pak reagime në rrjetet sociale, ndërsa nuk kanë munguar edhe ironitë e deputetëve socialistë.

Deputeti Taulant Balla shkruan se ‘non grata, mbetet non grata’.

Ndërsa Erion Braçe, i kërkon që të shkojë në shtëpi, pasi ‘po lë kockat rrugëve’.

‘Po shko o qyq ne shtepi, shko! shko e boll le kockat rrugeve!’- shkruan Braçe.