Home LifeStyle Rikthehet ‘Rebelde’, grupi i dashur meksikan shpall turne masiv në vjeshtë

Rikthehet ‘Rebelde’, grupi i dashur meksikan shpall turne masiv në vjeshtë

Pothuajse 20 vjet më parë, anëtarët e RBD u mblodhën për herë të parë në telenovelën meksikane Rebelde. Seriali, i cili tregonte adoleshentët që formuan një grup në një shkollë private, u bë një sensacion duke i shtyrë anëtarët e grupit ta bënin grupin një gjë të vërtetë.

Të enjten, 15 vjet pasi Rebelde mori një pauzë, grupi i dashur meksikan pop njoftoi se zyrtarisht do të nisin një turne në stadium dhe arenë në vjeshtë, duke i lumturuar fansat e vjetër dhe brezave të rinj që zbuluan Rebelden.

“Muzika e RBD jetonte në zemrat e fansave tanë,” thotë Dulce María për Rolling Stone. “Por në vitin 2020, kur muzika jonë u vendos në shërbimet e transmetimit, pati një bum. Kur RBD ishte ajo që ishte, nuk kishte shërbime transmetimi, vetëm CD. Tani që të rinjtë mund të dëgjojnë, nostalgjia ka rilindur.”

Pesë anëtarët e Rebelde- Dulce Maria, Anahi, Maite Perroni, Christian Chavez dhe Christopher von Uckermann – u takuan me Rolling Stone përpara njoftimit të turneut të tyre dhe treguan pse tani është koha e përsosur për një ribashkim.

 “Grupi ynë është më shumë se miq. Ata janë familje”, thotë Von Uckermann. “Ne duam ta përfundojmë këtë udhëtim në një mënyrë kaq të dashur.” (RBD fillimisht përbëhej nga gjashtë anëtarë, por Alfonso Herrera, i njohur kohët e fundit nga Ozark, nuk po kthehet.)

 

Previous article“Do t’i kthejmë të rinjtë në Shqipëri”, Berisha flet për arsimin: PD do të ketë një program të plotë, ja si do t’i ndihmojmë nxënësit dhe studentët
Next articleSot 103 vite nga Kongresi i Lushnjës, Begaj mesazh politikës: Punoni bashkë për sfidat me të cilat përballet Shqipëria