Home Politike Rama nderon në Prishtinë Rexhep Qosen: I admirueshëm, patrioti i palëkundur

Rama nderon në Prishtinë Rexhep Qosen: I admirueshëm, patrioti i palëkundur

Profesor Rexhep Qose është nderuar sot në Prishtinë nga Rama me Kordonin e Madh me Yllin e Medaljes së Kryeministrit për Mirënjohje Publike.

Patriot i palëkundur, nga të fundmit viganë në një botë mediatike qaramanësh, njeri i admirueshëm, një zotni burrë në kuptimin më të plotë të kësaj shprehje të shqipes.

Këto ishin vetëm disa nga fjalët e mëdha që Kryeministri Rama tha për Qosen, në një ceremoni të posaccme që u zhvillua në Prishtinë ku ishte i pranishëm edhe Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

SOURCEBulevard News
Previous articleTërmeti tronditi Greqinë/ Dalin pamjet, raftet e supermarketit nisin të shkunden dhe toka të dridhet fuqishëm
Next articleRama dhe Haradinaj lenë pas të shkuarën: Kryeministër mirë se vini, shpreh kënaqësinë që jemi bashkë