Home Kronika Qarkullonte me armë zjarri me vete, kapet 19-vjeçari në Durrës, ishte arrestuar...

Qarkullonte me armë zjarri me vete, kapet 19-vjeçari në Durrës, ishte arrestuar dy vite më parë për plagosjen e një të mituri

Xhuljan Sejdini ka rënë në pranga pasi është kapur me armë zjarri dhe fishekë me vete pa leje. 19-vjeçari e kishte fshehur armen në çantën e shpinës.

Sejdini dy vite më parë kishte plagosur rëndë një bashkëmoshatarin e tij ku edhe ishte dënuar. Vetëm 3 javë pasi kishte përfunduar dënimin e tij, Xhujan Sejdini u arrestua sërish për armëmbajtje pa leje.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.

Previous articleVasili paraqet amendamentin: Ndihmë konkrete për uljen e çmimeve, TVSH-ja e ushqimeve të shportës të ulet nga 20 në 5%
Next articleMoti i keq/ Peshkimi ‘i paralizuar’ në Durrës, nesër pritet të normalizohet situata