Home Bota Pretendimet e Rusisë: Ukraina po përpiqet të vrasë Putinin

Pretendimet e Rusisë: Ukraina po përpiqet të vrasë Putinin

Rusia pretendon se Ukraina është përpjekur të vrasë Presidentin Vladimir Putin.

Kremlini thotë janë përdorur dy dronë në sulmin e supozuar, por ata ishin çaktivizuar nga mbrojtja ruse.

Në kohën e sulmit, Putini nuk ndodhej në Kremlin në atë kohë dhe nuk pati dëme materiale në ndërtesa, raportuan agjencitë ruse të lajmeve.

Kremlini e quajti incidentin një “akt terrorist të planifikuar”.

Previous articleMasakra me 9 të vrarë në shkollën në Beograd, 3 ditë zie kombëtare në Serbi
Next articleDita Botërore e Shtypit të Lirë, Açka: Asgjë nuk e shembi më shumë demokracinë shqiptare, se flirti dhe korruptimi politik i medias