Home Politike Presidenti/ Dështon raundi i 2: Ligjet dërgojnë në Kuvend raportin pa kandidatë

Presidenti/ Dështon raundi i 2: Ligjet dërgojnë në Kuvend raportin pa kandidatë

Raundi i dytë për procesin e Presidentit dështoi! Sot në Komisionin për Çështjet Ligjore u shqyrtua procesi i kandidaturave për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës. Kryetarja e Komisionit, Klotilda Bushka deklaroi se edhe në këtë raund nuk kishte asnjë propozim.

Edhe për këtë raund nuk ka kandidatura, raundi i dytë quhet i kryer.’- tha Bushka.

Mbledhja tjetër do të njoftohet pas vendimit të Konferencës së Kryetarëve. Sot do të mbahet seanca plenare në 18:00, edhe pse nuk ka emër nga dy palët.

SOURCEbulevard news
Previous article“O Tritan o trim me fletë, ç’a po i bën asaj partie mor t’u bëftë në grykë e të hëngërt”, Roland Bejko shpërthen kundër Tritan Shehut
Next articleLuana Vjollca publikon foton pa grim dhe duke qarë: Çfarë jemi në të vërtetë, kurrë nuk e dimë çfarë fshihet pas një buzëqeshje