Home Kronika “Po më sillni para ujkut”/ Reçi s’u paraqit në seancë, Shullazi: Dua...

“Po më sillni para ujkut”/ Reçi s’u paraqit në seancë, Shullazi: Dua ta shoh në sy kur të dëshmojë

Emiliano Shullazi kërkon që në seancë të jetë i pranishëm edhe i penduari i Drejtësisë, Luftar Reçi. Ky i fundit nuk u paraqit sot në seancën e ballafaqimit, duke bërë që të shtyhet për herë të 8-të. Shullazi u shpreh se Prokuroria nuk ka firmosur asgjë për të e se as nuk e njeh dosjen. Madje, ai kërkoi që ta shikojë Reçin në sy kur të dëshmojë.

“Që jam vënë nën hetim ku nuk kam kërkuar ballafaqim me Luftar Reçin. Letra pa fund KLP, ish krimeve të rënda, KLGJ, asnjë përgjigje, përballja do bëhet në gjykatë më kanë thënë. Prokurorja nuk ka firmosur për arrestimin tim, dhe nuk e njeh dosjen. Dua ta shoh në sy kur të dëshmojë Luftar Reçi. Hajde tani vijmë këtu qëndrojmë përballë jush se bashkëpunëtori nuk është”, tha Shullazi.

Ditën e sotme dështoi për herë të 8-të seanca e ballafaqimit mes të penduarit të drejtësisë Luftar Reçi dhe të pandehurve Viktor Ymeri, Emiljano Shullazi, Indrit Taullai dhe Indrit Rusi, të akuzuar për vrajsen e Klodian Saliut e Vajdin Lames. Reçi nuk u paraqit në seancë, duke thënë: ‘Po më sillni si qingji te ujku’.

Previous articleVon der Leyen-Mitsotakis: BE do të ndihmojë Greqinë të modernizojë hekurudhat e saj
Next articleVIDEO/ Kali në Turqi nxirret i gjallë pas 21 ditësh poshtë rrënojave të ndërtesës