Home Kronika Pjesë e një konflikti me armë mes disa personave në vitit 2019,...

Pjesë e një konflikti me armë mes disa personave në vitit 2019, arrestohet 45-vjeçari në Dibër

Ishte pjesë e një konflikti me armë zjarri ndodhur mes disa shtetasve, në qershor të vitit 2019 dhe kreu veprime për të penguar zbulimin e së vërtetës, kapet dhe vihet në pranga 45-vjeçari që ishte i shpallur në kërkim.

Behet fjale per shtetasin Uillson Tançi, i cili akuzohet për veprën penale “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”.

Njoftimi i policise
Forcat e Posaçme Operacionale në DVP Dibër në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, bazuar në informacionet e suguruara përmes inteligjencës informative, për vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, menjëherë kanë organizuar punën dhe si rezultat kanë ndaluar shtetasin U. T., 45 vjeç, banues në Bulqizë.

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim , për veprën penale “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Dibër kishte caktuar ndaj këtij shtetasi masën e sigurisë “Arerst në Burg”.

 

 

Në qershor të vitit 2019, në vendin e quajtur “Unaza e re”, dy vëllezërit A.T dhe M.T( të arrestuar më parë nga Policia), kanë plagosur me armë zjarri shtetasin B.D. Si rezultat i hetimeve të thelluara ka rezultuar se pjesë e këtij konflikti ishte dhe shtetasi U.T., i cili gjatë dhe pas ngjarjes, ka kryer veprime duke penguar zbulimin e së vërtetës së kësaj ngjarjeje.

Gjykata e Apelit Tiranë në maj të vitit 2022 e ka dënuar këtë shtetas me 8 muaj burg.

Nga shërbimet e Policisë Rrugore u arresta në flagrancë shtetasi M.M., 27 vjeç,banues në Burrel, pasi është konstatuar nga shërbimet e Policisë duke drejtuar automjetin pa u pajisur me leje drejtimi.

-Bulqizë/U referuan materialet procedurale pranë Prokurorisë së Rrethit Dibër si ngjarje aksidentale, pasi shtetasi I.A., 55 vjeç, është dëmtuar lehtë gjatë punës në një subjekt minerar.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, për veprime të mëtejshme procedurale.

Previous articleKëmbimi valutor 26 janar/ Me sa shiten e blihen euro dhe dollari, çfarë po ndodh me monedhat e tjera?
Next articleStresi mund të çojë në probleme të shumta shëndetësore, ja disa nga vitaminat që veprojnë kundër tij!