Home Bota Përvjetori i Dinjitetit dhe Lirisë në Ukrainë, Zelensky: Mund të mbetemi pa...

Përvjetori i Dinjitetit dhe Lirisë në Ukrainë, Zelensky: Mund të mbetemi pa drita, ujë por jo pa liri

Presidenti Volodymyr Zelensky shënoi Përvjetorin e Dinjitetit dhe Lirisë në Ukrainë të hënën duke festuar sakrificat e bëra nga populli ukrainas që nga pushtimi i Rusisë dhe duke thënë se vendi i tij do të durojë dhe do të mbizotërojë.

Në një fjalim drejtuar kombit, Zelensky vlerësoi kontributet e ukrainasve duke filluar nga ushtarët dhe duke përfunduar tek fermerët që po kultivojnë arat e tyre pavarësisht rreziqeve nda Rusia. Ai tha se ata Ukraina mund të mbetet pa ujë dhe pa drita, por liria nuk do të mungojë më.

“Mund të mbetemi pa para, pa gaz, pa ujë të ngrohtë, pa dritë. Por jo pa liri”, tha Zelensky.

Previous articleSenegali dhe Holanda ndeshen për herë të parë në Botëror, tulipanët pa humbje ndaj ekipeve afrikane
Next articleLeo Messi është gati, Argjentina buzëqesh