Home Kronika Përfshihet nga zjarri pylli i Gjorgozit në Patos, rrezikohet edhe Cakrani

Përfshihet nga zjarri pylli i Gjorgozit në Patos, rrezikohet edhe Cakrani

Përfshihet nga flakët pylli i Gjorgozit në Patos. Mësohet se zjarri është përhapur në një sipërfaqe me ullishte në këtë zonë.

Gazetari Ervis Kuçi raporton për Ballkan Web se flakët rrezikojnë që të përhapen edhe në zonën e Cakranit.

Raportohet se në vendin e ngjarjes kanë shkuar forca zjarrfikëse nga Fieri dhe Patosi dhe Roskoveci, të cilat po punojnë për lokalizimin dhe shuarjen e flakëve.

SOURCEbulevard news
Previous articleMilani hedh sytë nga talenti brazilian i shumë kërkuar
Next articleLulzim Basha “mërzitet” nga fjalimet e kolegëve, largohet nga Kuvendi Kombëtar i PD-së