Home Kronika Pelegrinazhi në Kishën e Laçit nis me tragjedi, e moshuara bie nga...

Pelegrinazhi në Kishën e Laçit nis me tragjedi, e moshuara bie nga shkëmbi, ndërron jetë

Pelegrinazhi në Kishën e Shën Ndout në Laç nisi me tragjedi në të martën e parë të saj. Një e moshuar humbi jetën pasi ra nga një lartësi ku po ndizte qirinj.

E moshuara ishte kapur për një gurë dhe në një moment ka rrëshqitur duke rënë për tokë.

Pavarësisht dhënies së ndihmës së parë, gruaja, rreth të 60-ve, nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve dhe ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

Previous articleDurrës/ Vihen në pranga 3 shtetas, për vepra të ndryshme penale
Next articleRritja e pagës minimale 15 ditë para zgjedhjeve lokale, Rama: Nuk e çojmë dot 80 mijë lekë, asnjë vend i rajonit nuk e ka