Home Politike PD e Berishës apo e Alibeajt? Nis seanca në KAS, si do...

PD e Berishës apo e Alibeajt? Nis seanca në KAS, si do hyjë opozita në zgjedhje

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka marrë në shqyrtim ankimimin e Sali Berishës për pezullimin e regjistrimit të PD-së së Alibeajt për zgjedhjet vendore.

Përballë trupës së KAS përfaqësuesi ligjori i Rithemelimit, Ledio Nuraj, kërkoi pezullimin e regjistrimit me argumentin se kanë depozituar ankimim në Kolegjin Zgjedhor.

“Është shkelur besueshmëria e procesit zgjedhor nga të gjitha palët. Kërkojmë kundërshtimin e vendimit të KQZ, ku ka bërë regjistrimin e PD në zbatimit të vendimit tuja, po të paligjshëm dhe tejkalimit të çdo kompetence, ndryshimin, duke vendosur pezullimin e vendimit. Pavarësisht se vjen për të qeshur, se e dini dhe vetë që keni marrë një vendim koti. Argumenti se vendimi ishte menjëherë i zbatueshëm, për ne nuk qëndron”- tha Nuraj, duke shtuar se kryekomisioneri duhej të priste derisa vendimi të merrte formë të prerë dhe t’i kalonte të gjithë hapat.

Previous articleMedia britanike “nxin” Shqipërinë ditën e vizitës së Ramës në Londër: Të rinjtë rrezikojnë jetën, ikin se nuk ka punë!
Next articleLajm i mirë për studentët/ Ministrja Kushi: Për herë të parë do kenë të drejtë të marrin…