Home Aktualitet Parashikimi i motit, e mërkurë, 8 mars 2023

Parashikimi i motit, e mërkurë, 8 mars 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e mërkurë vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte moti të paqëndrueshme për shkak të masave ajrore të lagështa me origjinë jugperëndimore.

Moti  parashikohet me alternime vranësirash deri ne të dendura dhe kthjellime. Reshje shiu me intensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash në orët e mbrëmjes e në vazhdim më të përqendruara në pjesën perëndimore të vendit. Reshje bore të dobëta në male. Do të jetë dhe prania e mjegullës në pjesën jugperëndimore të vendit.

Era do të fryjë me drejtim jug-jugperëndim me shpejtësi mesatare 1– 8m/s. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era me shpejtësi 8 – 12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 7/17 Re diell /shi
Kukës 6/15 Re diell /shi
Lezhë 9/17 Re diell /shi
Dibër 4/15 Re diell /shi
Durrës 8/19 Re diell /shi
Tiranë 9/19 Re diell /shi
Elbasan 7/20 Re diell /shi
Berat 6/21 Re diell /shi
Vlorë 9/20 Re diell /shi
Korçë 3/13 Re diell /shi
Gjirokastër 5/18 Re diell /shi
Sarandë 9/19 Re diell /shi
Previous articleHoroskopi për ditën e sotme, 8 mars 2023
Next articlePresidenti Begaj mesazh për 8 Marsin: Gratë janë shtylla që mbajnë në këmbë familjet dhe çojnë përpara shoqërinë! Gëzuar ditën tuaj