Home Sport “Na ishte një herë Mbreti, Mbreti vdiq”. Pele pushton mediat botërore, të...

“Na ishte një herë Mbreti, Mbreti vdiq”. Pele pushton mediat botërore, të gjithë homazhe legjendës

Të gjithë mediat botërore i kanë kushtuar faqen e parë Peles, legjendës së futbollit që u nda nga jeta në moshë 82-vjeçare:

“Na ishte një herë Mbreti Pele”, shkruan La Gazzetta dello Sport në faqen e parë.

“Mbreti vdiq”, ishte titulli i Corriere dello Sport me të përditshmet italiane që shton: Bota vajton për Pele, miti i futbollit.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri “Mbreti i futbollit”, ishte titulli i The Sun. Më i madhi”, shkruan Mirror. Të gjithë të përditshmet spanjolle kishin të njëjtin titull: Mbreti.

Previous articleFilmi “Koncert në vitin 1936” prodhim i vitit 1978 shfaqet në Libohovë, në vendin ku u xhirua
Next articleDy pikat kufitare Jarinë dhe Bërnjak mbeten të bllokuara, serbët nuk kanë hequr ende barrikadat