Home Politike Mungesa e Ramës në mbrëmjen gala, Duka zbulon arsyen: Është i sëmurë...

Mungesa e Ramës në mbrëmjen gala, Duka zbulon arsyen: Është i sëmurë prandaj nuk mundi të jetë i pranishëm

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka mbajtur një fjalim përshëndetës në mbrëmjen gala për më të mirët e kategorisë Superiore gjatë vitit 2022. Në fjalimin e tij, teksa falënderoi të pranishmit, Duka zbuloi se kryeministri Edi Rama nuk është i pranishëm në mbrëmjen gala pasi është i sëmurë.

“I uroj Mirëseardhjen mikut tonë, ish-futbollistit të Kombëtares së Francës e Realit te Madridit, Kristian Karembe dhe aktualisht trajnerit të Kombëtares, Silvinjo. Një faleminderim edhe për kryeministrin Rama, i cili është i sëmurë dhe nuk është i pranishëm”, u tha mes të tjerash Duka.

Kjo mund të jetë edhe arsyeja përse kryeministri Edi Rama nuk ishte i pranishëm në Kuvend në seancën parlamentare të ditës së djeshme. Deputetë të opozitës bllokuan foltoren e Kuvendit dhe kërkuan që Rama të paraqitej për të dhënë llogari mbi lidhjen e tij me ish agjentin e FBI-së, Charles McGonigal.

Previous articleShkencëtari paralajmëron: Vullkani nënujor në Santorini rrezikon të aktivizohet
Next articleShkëlzen Berisha përballë drejtësisë perëndimore dhe asaj shqiptare