Home Bota “Më falni, ishte një gabim”/ Sunak u shfaq pa rripin e sigurimit...

“Më falni, ishte një gabim”/ Sunak u shfaq pa rripin e sigurimit në makinë, kryeministri kërkon falje

Kryeministri britanik Rishi Sunak ka kërkuar falje për gabimin e tij pasi u pa në një makinë pa vendosur rripin e sigurimit për të filmuar një video të shkurtër për mediat sociale, tha sot një zëdhënës i Downing Street.

Videoja, në të cilën Sunak flet për raundin e fundit të financimit të qeverisë që synon përmirësimin e komuniteteve në të gjithë vendin, u shpërnda gjerësisht në mediat sociale ndërsa kryeministri britanik iu drejtua kamerës nga pjesa e pasme e një makine pa vendosur rripin e sigurimit.

“Ishte një gabim i shkurtër. Kryeministri hoqi rripin e sigurimit për të filmuar një video të shkurtër ”, u tha gazetarëve një zëdhënës i Downing Street. “Ai e pranon plotësisht se ishte një gabim dhe kërkon falje”.

Në Britani, një person mund të gjobitet deri në 500 £ për mosvendosjen e rripit të sigurimit, përveç nëse ka një përjashtim.

Previous article‘Karma është kurvë’/ Rama habit presidenten e PE, por bën një autogol
Next article“Befasia që e keni kërkuar…”, Butrint Imeri bën sërish një premtim që të gjithë e presim: Shihemi të shtunën. Çfarë po nënkupton këngëtari?