Home Sport Mançester Siti- PSG luftë për kreun e Grupit A, publikohen formacionet zyrtare...

Mançester Siti- PSG luftë për kreun e Grupit A, publikohen formacionet zyrtare të ndeshjeve të darkës

Në grupin A kemi një super ndeshje midis Mançester Sitit dhe PSG-së. Skuadrat i ndan vetëm një pikë me njëra tjetrën dhe kjo ndeshje vendos për kreun. Gjithashtu luajnë dhe Klub Bryzh me Lajpcigun. Në Grupin D Reali kërkon medoemos fitoren  në transfertë ndaj Sherif Tiraspolit. Vendasit kanë treguar që nuk janë një skuadër për tu nënvleftësuar pasi i kanë mundur madrilenët 1-2 në ndeshjen e parë.

Grupi C dhuron një sfidë direkte për vendin e dytë. Sporting Lisbona dhe Dortmund janë në kuotë të barabartë pikësh, me nga 6 secila dhe kjo është një dneshje direkte.

Ndeshjet fillojnë në orën 21:00

GRUPI A

MANÇESTER SITI- PSG

KLUB BRYZH- LAJPCIG

GRUPI D

SHERIF TIRASPOL- REAL MADRID

GRUPI C

SPORTING LISBONË- DORTMUND