Home Bota Mamba e zezë hyn në klasë dhe kafshon 17 vjeçaren në kofshë,...

Mamba e zezë hyn në klasë dhe kafshon 17 vjeçaren në kofshë, vdes 20 minuta më vonë

Një mamba e zezë ka hyrë në një klasë studentësh adoleshentë në Zimbabve duke kafshuar një 17-vjeçare e cila vdiq 20 minuta më vonë.

Melody Chiputura ndjeu një pickim në kofshën e saj ndërsa i tha menjëherë mësuesit të saj. Disa studentë vrapuan, të tjerë e tërhoqën Melody mënjanë, ndërsa disa studentë vranë kafshën helmuese.

Edhe pse u dërgua me urgjencë në spital, ajo vdiq nga helmi i mamba-s së zezë, i konsideruar si një nga gjarpërinjtë më helmues në botë.

Christopher Murenga, drejtor i shkollës së mesme Rushinga ku ndiqte Melody, foli për incidentin, duke thënë: “Ajo menjëherë bërtiti duke thënë se diçka e kishte kafshuar.

‘Të gjithë jemi në shok. Nuk e kemi idenë se nga erdhi ky gjarpër. Klasa është shumë larg habitateve të mundshme të gjarpërinjve.’

Melody u varros pranë shtëpisë së saj duke lënë të tronditur familjen, komunitetin dhe shokët e klasës pasi askush nuk është i sigurt se si gjarpri hyri në klasë në fillim.

Megjithatë, mendohet se gjarpri ka hyrë në klasë kur të gjithë nxënësit ishin të zënë në terren duke bërë aktivitete sportive.

Previous articlePo shqiptarët janë të fiksuar pas Luisit e Kiarës? Dilemën e sqaron Blendi Fevziu!
Next articleGjermania i jep “dritën jeshile” Polonisë: Mund të dërgojnë tanke Leopard në Ukrainë pa autorizimin tonë