Home Bota Macron: Franca dhe Gjermania të bëhen pionerë për rithemelimin e Europës

Macron: Franca dhe Gjermania të bëhen pionerë për rithemelimin e Europës

Emmanuel Macron të dielën i kërkoi Francës dhe Gjermanisë të bëhen “pionierë për rithemelimin” e Evropës, gjatë një fjalimi në Sorbonë me rastin e 60-vjetorit të Traktatit të Elysee për pajtimin mes dy vendeve.

Krahas kancelarit Olaf Scholz, Macron tha: “Gjermania dhe Franca, duke qenë se kanë pastruar rrugën e pajtimit duhet të bëhen pionierë për rithemelimin e Evropës sonë”

Previous articleMjekët kinezë marrin porosi nga departamenti i emergjencës: Mos përmendni COVID në certifikatat e vdekjes së pacientëve në spitale
Next articleErzeni “permbyt” Kukësin, shijakasit marrin tre pikë në transfertë