Home Bota Lufta në Ukrainë, ditari i një 8-vjeçari: Humba shumë, por Ukraina do...

Lufta në Ukrainë, ditari i një 8-vjeçari: Humba shumë, por Ukraina do të mbizotërojë

I frikësuar nga bombardimet dhe humbjet që tashmë janë bërë të përditshme, një 8-vjeçar ka hedhur në ditarin e tij të gjitha mendimet që prej fillimit të luftës.

Ai ka treguar sesi ka humbur gjyshen, gjyshin dhe dy qenushat e tij. I vogli, motra dhe nëna e tij janë plagosur.

“Që nga 24 shkurti, dy qenushat e mi kanë ngordhur, gjyshja dhe gjyshi im i dashur janë vrarë në Mariupol. Ukraina nuk do të dorëzohet dhe nuk do të lodhet kurrë. Ne duhet të mbizotërojmë.”, shkruan ai në ditari.

SOURCEbulevard news
Previous article“Qëllon që ndodhesh në kohën dhe momentin e duhur”, Artan Hoxha heq dorë nga kanabisi
Next articleZhduket prej 10 ditësh 34-vjeçarja në Tepelenë, bashkëshorti i saj bën denoncimin në polici