Home Sport Lojtari i PSG-së akuzohet për përdhunim! 90 minuta para nisjes së ceremonisë...

Lojtari i PSG-së akuzohet për përdhunim! 90 minuta para nisjes së ceremonisë së FIFA-s, mori lajmin se ishte nën hetim

Mbrojtësi i Paris Saint-Germain dhe Marokut, Achraf Hakimi është akuzuar zyrtarisht për përdhunim nga prokurorët francezë.

Hakimi, 24 vjeç, akuzohet për përdhunimin e një gruaje në shtëpinë e tij në periferi të Parisit muajin e kaluar. Një grua 24-vjeçare shkoi në një stacion policie të dielën javën e kaluar për të raportuar një incident, por nuk ngriti akuza.

Një hetim u hap për rastin në fillim të kësaj jave dhe u konfirmua të premten në mëngjes se ai është akuzuar për akuzat se ishte marrë në pyetje të enjten nga hetuesit. Avokati i Hakimit tha në fillim të javës se akuzat janë të rreme.

Zyra e prokurorit publik që trajton rastin refuzoi të komentojë, por tha se informacionet që ishin publikuar në media minuan hetimet e nevojshme për të zbuluar të vërtetën.

Raporti që detajonte akuzat, i publikuar në Le Parisien, pretendonte se Hakimit i ishte se ishte hapur një hetim vetëm 90 minuta para ceremonisë së ndarjes të çmimeve për lojtarët më të mirë të vitit 2022.

Previous articleAlbin Kurti dhe Aleksandër Vuçiç do takohen më 18 mars në Maqedoninë e Veriut, marrëveshja evropiane mund të nënshkruhet në Ohër në prani të 27 liderëve të BE
Next articleArbana nuk e fsheh dhe e thotë troç, këto janë 2 banorët e preferuar të Eduartit nga “Big Brother VIP”