Home Sport Leo Messi është gati, Argjentina buzëqesh

Leo Messi është gati, Argjentina buzëqesh

Një psherëtimë e gjatë lehtësimi: Lionel Messi është mirë dhe do të jetë në fushë nesër kundër Arabisë Saudite.

Alarmi u ndez të shtunën pasi superylli i Seleccion ishte larguar nga fusha e stërvitjes rreth dhjetë minuta para pjesës tjetër të grupit, kështu që disa lëvizje të diferencuara për shkak të një mbingarkese të vogël muskulore e kishin ngritur termometrin e shqetësimit.

Më pas sigurim: vetëm një masë paraprake, aq sa dje, duke u stërvitur me dyer të mbyllura, Messi kaloi në të njëjtin nivel me pjesën tjetër të ndërkombëtarëve argjentinas. Vëmendja e vetme e stafit mjekësor të trajnerit Scaloni do të ishte që të mos e tepronin punën për të shmangur ndonjë problem të mundshëm muskulor.

Qetësia u rikthye pikërisht dje gjatë stërvitjes, për të shuar dyshimet e fundit: Nahuel Molina dhe Marcos Acuña duhet të jenë anësor, ndërsa në mesfushë, në të majtë, Alexis McAllister duhet të fitojë mundjen e krahut, duke zbritur në stol Papu Gomez.

Më në fund, në sulm, Lautaro Martinez do të rifitojë vendin e tij mes Messit dhe Di Marias, pasi ai as nuk kishte shkelur në fushë në miqësoren kundër Emirateve të Bashkuara Arabe.

Previous articlePërvjetori i Dinjitetit dhe Lirisë në Ukrainë, Zelensky: Mund të mbetemi pa drita, ujë por jo pa liri
Next articlePërmbytje në Kosovë/ Lumenjtë dalin nga shtrati, rrezikohen banesat dhe tokat bujqësore