Home Kronika Kultivuan lëndë narkotike, arrestohen burrë e grua në Lezhë

Kultivuan lëndë narkotike, arrestohen burrë e grua në Lezhë

Burrë e grua janë arrestuar në fshatin Krajen të Lezhës, për kultivim të lëndëve narkotike.

Policia ka arrestuar Pjetër Kola dhe bashkëshortja e tij shtetasja Dava Kola, banues në Zejmen, pasi në një ambient të hapur janë konstatuar në tentativë për të kultivuar bimë narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale ‘Kultivimi i bimëve narkotike’.

SOURCEbulevard news
Previous articleAlimehmeti: Të vaksinuarit me dy doza Coronavac duhet të marrin një dozë të tretë Pfizer ose AstraZeneca
Next articleDyqindvjetori i lindjes të komandant-gjeneralit me kësulë të bardhë Emin Çeliku (Xhambazi)