Home Politike Kryemadhi e nxjerr ambasadorin amerikan si matrapaz: Lu na kërkoi në 2016...

Kryemadhi e nxjerr ambasadorin amerikan si matrapaz: Lu na kërkoi në 2016 të blinim 6-7 deputetë të opozitës. Po burri di gjë për këtë?

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, deklaroi se komuniteti ndërkombëtar është ndër institucionet më të manipuluara me informacion nga qeveria Rama. E ftuar mbrëmë në Tonight Ilva Tare, Kryemadhi iu referuara reformës në drejtësi, kur tha se Ambasadat u “bombarduan” me informacion nga Rilindja se PD-LSI nuk duan reformën në drejtësi. Sipas Kryemadhit ky manipulim dha efektin e tij, pasi Ambasadorët e SHBA dhe BE u dorëzuan në 216 duke ndërprerë negociatat. Madje shkuan deri aty, tha ajo, sa i kërkuan mazhorancës të blinte 6 apo 7 deputetë nga opozita. “Donald Lu nuk negocioi më, në 2016 Donald Lu u dorëzua bashkë me Romana Vlahutin dhe tha shkoni votoni, merrni 6 – 7 deputetë nga PD. Ky është problemi i manipulimit, u dorëzua.” Dhe tha, shkoni votoni me 94 vota, blini 6 deputetë apo 7 deputetë. Zgjidheni edhe në mënyrë të njëanshme duke blerë deputetë. Dhe çfarë morali kishe ti të dilje nesër dhe tu thoshe shqiptarëve mos e shit votën?!”, u shpreh Kryemadhi.

 

1 COMMENT

Comments are closed.