Home Politike Kreu i KQZ për financimet ruse në PD: Këto çështje po adresohen...

Kreu i KQZ për financimet ruse në PD: Këto çështje po adresohen nga prokuroria!

Pas përfundimit të tryezës së konsultimit për financimin e partive politike, kreu i KQZ Ilirjan Celibashi ka zhvilluar një komunizmin për mediat.

I pyetur për financimet ruse në PD, ai tha se çështja po adresohet nga prokuroria dhe përbën shkelje të rëndë të ligjit.

“Ka parashikime në Kodin Penal dhe zgjedhor për të ndaluar financimet ruse, janë çështje që po adreson nga organi i Prokurorisë. Përbën shkelje të rëndë të ligjit, të cilat klasifikohen si vepra penal dhe do të duhet të trajtohen nga organet përkatëse Prokuroria dhe Gjykata”, tha ai në një deklaratë për gazetarët.

Previous articleAngelina Jolie habit me deklaratën: Doja të punësoja një vrasës me pagesë që të më vriste
Next articleKonfindustria kërkesë Kuvendit: Mos miratoni marrëveshjen e Portit të Durrësit pa pasur studim fizibiliteti