Home Politike Kreshnik Spahiu tregon “marrëveshjen” e mediave me Metën dhe Berishën

Kreshnik Spahiu tregon “marrëveshjen” e mediave me Metën dhe Berishën

Juristi Kreshnik Spahiu deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se 80% e mediave dhe portaleve kontrollohen nga Ilir Meta dhe Sali Berisha.

Sipas tij në fushatën elektorale për zgjedhjet e 14 majit, liderët e opozitës po marrin kohën më të madhe televizive.

“Do i tërhiqja vëmendjen publikut vetëm të shikojë debatet televizive, panelet, analizat, ekranin. E keni vënë re që këto zgjedhje do të jenë historike për hapësirën televizive që ka Berisha dhe Meta?! 80% e mediave, portaleve, gazetave, pothuajse gjithë panelet televizive, analizat, ekranet kanë non stop liderët e opozitës, Metën dhe Berishën. Tani këtu ka dy gjëra, o ne kemi mediat më të pavarura, o këto media kontrollohen dhe janë të blera nga këta dy persona,” – u shpreh Spahiu.

Ai shtoi gjithashtu se kur Rama dhe dyshja e koalicionit “Bashkë Fitojmë” bëjnë sikur zihen ata janë më afër se kurrë.

Previous articleModriç refuzoi mega-ofertën për Realin: Ky klub është jeta ime
Next articleEmiriona Sako premton rikonstruksionin e Teatrit “Aleksandër Moisiu” dhe publikon fotot