Home Bota Kishin humbur në mal, qeni gjen çiftin pasi ekipi i shpëtimit “u...

Kishin humbur në mal, qeni gjen çiftin pasi ekipi i shpëtimit “u dorëzua”

Një qen ka mundur të shpëtojë një çift këmbësorësh të cilët kishin humbur teksa zbrisnin nga një mal në Angli.

Pas disa kërkimeve të pafrytshme nga forcate shpëtimit të cilët u thirrën prej tyre për ndihmë, Isla, qeni i ekipit, vrapoi i vetëm dhe i gjeti këmbësorët në një “gropë të pjerrët larg shtigjeve”, tha një zëdhënës.

foto galeri

“Ishte një “gjetje mbresëlënëse”, shtoi ai.

Zëdhënësi tha se çifti dhe qeni i tyre kishin arritur në majën e Scafell Pike nga Seathëaite, por “u hutuan pak” ndërsa zbritën dhe përfunduan në Ëasdale.

Previous articleÇfarë po ndodh? Vladimir Putin lëshon urdhrin e prerë për spitalet civile, ja çfarë kërkohet tashmë
Next articleJeta luksoze e Alban Velos:Tufa me para dhe makina luksoze në mes të Tiranës