Home Kronika “Kisha frikë të tregoja”/ Mbajti për ditë të tëra shokun e vdekur...

“Kisha frikë të tregoja”/ Mbajti për ditë të tëra shokun e vdekur në shtëpi, pastaj e hodhi në përrua, lihet në burg 47-vjeçari. Ja dëshmia e tij

Gjykata e Tiranës ka vendosur arrest me burg ndaj 47-vjeçarit Majdiel Husa, i akuzuar se nuk tregoi për vdekjen e shokut të tij Elton Tahirit nga mbidoza e drogës, por e hodhi në përrua pasi e kishte mbajtur disa ditë në banesën e tij.

Sipas policisë, mbidoza e kokainës dhe heroinës i ka marrë jetën 48 vjeçarit Elton Tahiri, trupi i të cilit u gjet më 13 shkurt pranë përroit të Limuthit në Bërxullë.

Viktima ishte bashkë me shokun e tij Majdiel Husa në banesën e tij në Laprakë kur për shkak të mbidozës humbi jetë.

Në dëshminë para hetuesve 47-vjeçari ka thënë se kishte frikë se mos akuzohej, ndaj e mbajti disa ditë në shtëpinë e tij dhe më pas e transportoi me makinë dhe e la në përroin e Limuthit.

 

 

Elton Tahiri dhe Majdiel Husa kishin disa ditë që ishin deportuar së bashku nga Gjermania dhe që prej kthimit kanë qëndruar së bashku në banesën e Husës në Laprakë, pasi jetonte i vetëm dhe nuk kishte familjarë. Viktima nuk kishte kontaktuar për asnjë moment me familjarët e tij dhe nuk u kishte treguar se ishte kthyer nga Gjermania.

Previous articleBiletat e Eurovizionit do t’u ndahen ukrainasve të zhvendosur në Mbretërinë e Bashkuar
Next articlePep Guardiola: Halaand nuk po funksionon? Është faji ynë