Home Kulture Këto janë 10 shtetet që u kualifikuan për natën finale të ‘Eurovision...

Këto janë 10 shtetet që u kualifikuan për natën finale të ‘Eurovision 2019’

Mbrëmë u mbajt nata e parë gjysmëfinale e “Eurovision 2019”.

Në Izrael mbrëmë u mbajt nata e parë gjysmëfinale e “Eurovision 2019”.

Në gjysmëfinalen e parë ishin dhjetë shtete që arritën të kalonin në finale, e cila do të mbahet më 18 maj (e shtunë).

Më poshtë mund ta shihni listën me 10 finalistët e parë të “Eurovision 2019”:

1.Greqia – Katerine Duska me “Better Love”

2. Bjellorusia – ZENA me “Like It”

3. Serbia – Nevene Bozovic me Kruna”

4. Qiproja – Tamta me “Replay”

5. Estonia – Victor Crone me “Storm”

6. Republika Çeke – Lake Malawi me “Friend Of A Friend”

7. Australia – Kate Miller-Heidke me “Zero Gravity”

8. Islanda- Hatari “Hatrið mun sigra”

9. San Marino – Serhat, “Say Na Na Na”

10. Sllovenia – Zala Kralj & Gasper Santl me “Sebi”.

Jonida Maliqi do të këndojë në natën e dytë gjysmëfinale, e cila mbahet nesës (e enjte). Ajo përfaqëson Shqipërinë me këngën “Ktheju Tokës”

Previous articleKlubi 125-vjeçar i Serie A del në shitje
Next articleStereotipet janë etiketime që shkatërrojnë marrëdhëniet sociale dhe emocionale