Home Kronika Ishte shpallur në kërkim për përdhunimin e të miturës, arrestohet 20-vjeçari në...

Ishte shpallur në kërkim për përdhunimin e të miturës, arrestohet 20-vjeçari në Durrës

Policia e Durrësit ka njoftuar se është arrestuar Klendi Xhura, i cili në vitin 2019 ka abuzuar seksualisht me një të mituar 12 vjeçare.

Njoftimi i policisë

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, ndaluan shtetasin:

Klendi Xhura, 20 vjeç, banues në Durrës, të cilin Gjykata e Shkallës së Parë Durrës e ka dënuar me 3 vjet, 7 muaj e 28 ditë burgim për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me të mitur”, pasi në vitin 2019 e ka konsumuar këtë vepër penale me një shtetase të mitur 12 vjeçe.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

SOURCEBulevard News
Previous articleKatër gjenitë e kohës së luftës, që ndryshuan fatin e njerëzimit
Next articleDemi Rose i zbulon thuajse të gjitha në fotosesionin e fundit