Home Sport Inter i papërmbajtshëm, Dzeko dyfishon shifrat ndaj Milanit

Inter i papërmbajtshëm, Dzeko dyfishon shifrat ndaj Milanit

Inter dhe Milan do të përballen në orën 20.00 në kuadër të finales së Superkupës së Italisë. Para këtij takimi janë publikuar edhe formacionet zyratre të të dyja skuadrave, si Inzaghi ashtu edhe Pioli kanë vendosur për rreshtimet.

Te zikaltërit në sulm e nis Dzeko dhe Lautaro. Në krahun tjetër, ofensiva i është besuar Leao dhe Giroud. Më poshtë njihuni me rreshtimet.

FORMACIONET ZYRTARE

MILAN (4-2-3-1): Tatarusanu; Kalabria, Kjaer, Tomori, Hernandez; Tonali, Benaser; Mesias, Diaz, Leao; Zhiru.

 

 

INTER (3-5-2): Onana; Skrinjar, Açerbi, Bastoni; Darmian, Barela, Çalhanoklu, Mkhitarjan, Dimarko; Xheko, Lautaro Martinez.

Previous articleArgumentet e avokatit të Olta Xhaçkës në Kushtetuese: Asnjë përfitim nga fondet publike
Next articleUnë filozofja, e virgjëra, banorja e lodhshme e Big Brother, që ju nuk e deshët!