Home Kronika Inceneratori i Elbasanit, SPAK i jep goditjen e fortë Lefter Kokës. Zbardhet...

Inceneratori i Elbasanit, SPAK i jep goditjen e fortë Lefter Kokës. Zbardhet vendimi i më i fundit

Raportohet se Gjykata e Posaçme ka kaluar për gjykim dosjen për ish-ministrin Lefter Koka në lidhje me inceneratorin e Elbasanit. Mesditën e sotme po mbahet pikërisht seanca, për Lefter Kokën, ish-deputetin Alqi Bllako dhe disa zyrtarë të tjerë.

Lefter Koka akuzohet se ka marrë ryshfet 2.7 milion euro për dhënien e lejes së ndërtimit të inceneratorit të Elbasanit.

Vendimin për të kaluar për gjykim dosjen për Lefter Kokën e ka marrë gjyqtarja, Rudina Palloi.

Previous articleShqipëri-Mali i Zi, mbledhje e përbashkët e qeverive, më 27 shkurt
Next article“Jemi lindur dhe rritur aty”/ Ja si i mbushi mendjen Luizi Tanit që të mos ikte nga BB VIP