Home Aktualitet IKMT njofton: Nesër vijon aksioni që në mëngjes në Unazën e Re,...

IKMT njofton: Nesër vijon aksioni që në mëngjes në Unazën e Re, ja sa objekte do të prishen

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të rifillojë nesër në 6 të mëngjesit aksionin për prishjen e banesave tek Unaza e Re. Janë parashikuar të shemben gjashtë ndërtesa me shpërthim të kontrolluar.

IKMT ka njoftuar se aksioni do të jetë i përqendruar tek ish-rrethrrotullimi “Shqiponja” dhe do të shtrihet në dy ditë.

Nesër do të shemben pesë objekte, ndërsa pasnesër do të prishet objekti i fundit.