Home Kronika IKMT aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje në Gjirin e Hartës...

IKMT aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje në Gjirin e Hartës në Ksamil

IKMT ka filluar një aksion për prishjen e njësive të shërbimet në zonën nga Gjiri i Hartës deri në hyrje të Ksamilit.

Aksioni mbështetet nga forca të shumta të Policisë së Shtetit.

Bëhej fjalë për rreth 10 njësi shërbimet beach bar, të cilat ishin ndërtuar kryesisht përgjatë muajve të pandemisë.

Deri tani nuk ka patur reagim kundërshtues nga asnjë prej pronarëve të këtyre subjekteve.

Previous articleArrestimi i zyrtarit të FBI/ “Dorëheqja e Ramës veprim i detyruar”, Meta: Drejtësia shqiptare t’i shkojë aferës shtetërore deri në fund!
Next articleVideo/ Kiara dhe Luiz “bëhen prindër”, pozojnë para kamerave për foto familjare