Home Rajoni ”I thamë rri, por…”, prindërit rrëfejnë bisedën e fundit me 21-vjeçaren shqiptare...

”I thamë rri, por…”, prindërit rrëfejnë bisedën e fundit me 21-vjeçaren shqiptare që humbi jetën në Greqi

21 vjeçarja shqiptare Klaudia Lata është ndër viktimat e aksidentit tragjik hekurudhor të së martës mbrëma në Tempi të Greqisë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se studentja po udhëtonte drejt Selanikut, ku po kryente studimet për Degën e Mjekësisë të Shkollës Ushtarake të Trupave të Oficerëve, kur ndodhi aksidenti tragjik që i mori dhe jetën.

Sipas raportimeve prindërit i kishin kërkuar 21 vjeçares që të rrinte dhe një ditë në Larisa aty ku kishte lindur, por e reja nuk kishte pranuar pasi donte të shkonte të studionte, por për fat të keq nuk ia arriti.

Klaudia kishte dy vëllezër e motra, motrën e saj Xheni dhe vëllain Elvis.

Previous articleBordi publikon çmimet e reja, rritet nafta dhe benzina
Next articleShpërthimi i tritolit në Fushë-Krujë, zbardhet dëshmia e pronarit dhe qiraxhiut: Nuk kemi konflikte