Home Sport Hugo Lloris lë pas legjendat e Francës, bëhet lojtari me më shumë...

Hugo Lloris lë pas legjendat e Francës, bëhet lojtari me më shumë ndeshjet te “Gjelat”

Hugo Lloris mbron portën e Francës për herë të 142. Kombëtarja kampione bote në fuqi po luan me Poloninë në fazën e 1/8 në Kupën e Botës, me gardianin e Tottenham që kalon Lillian Thuram duke u bërë lojtari që ka më shumë ndeshje të luajtura me fanellën e Francës. Veç kësaj, Lloris bëhet lojtari që ka luajtur më shumë ndeshje me Francën në kompeticionet e Kupës së Botës, 17 të tilla.

Previous article​Marshim me biçikleta, dhuna ndaj grave dhe vajzave nuk është zgjidhje
Next articleKreshnik Spahiu: S’e kuptoj pse çuditeni me primaret