Identifikohet një nga personat e përfshirë në masakrën e Don Boskos. Nikollë Sherrniku ndodhet në burg, por dyshohet se është personi që i dorëzoi ekzekutorëve targën e automjetit. Targa rezulton të jetë marrë në Gjermani nga Sherrniku. Njoftimi i policisë: Vijojnë veprimet...
Deputeti demokrat Dash Sula i bashkohet politikanëve të djathtë që dënojnë dhunën e ndodhur mbrëmjen e djeshme në selinë e Partisë Demokratike. Ai shënjestron Lulzim Bashën dhe thotë se ish-kryedemokrati nuk është larguar asnjëherë, edhe pse dha dorëheqjen. “Është e paimagjinueshme...
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski i ka ofruar partisë opozitare, VMRO-DPMNE, pjesëmarrjen në Qeveri nëse kjo parti e mbështet nismën për ndryshimin e Kushtetutës. Pas takimit të mërkurën me kryetarin e VMRO DPMNE-së, Hristijan Mickoski, Kovaçevski tha se...
Pas më shumë se 9 orë mbledhje të kryesisë së Partisë Demokratike, 17 nga 29 anëtarë të saj vendosën që kryetari i ri të zgjidhet në 29 korrik. Kjo shkaktoi debate të shumta brenda mbledhjes për shkak se një pjesë...
Avokati i njohur Spartak Ngjela ka folur për arrestimet e fundit të SPAK, megjithatë ai nuk është fort i bindur se po e kryen punën siç duhet. I ftuar në Sot Live në Shqipëri me gazetarin e Report Tv, Nertil...
Analisti Lorenc Vangjeli në studion e emisionit ‘Kontrast’ në Report TV tha se pritet që brenda verës të ketë një ‘goditje’ nga ana e SPAK në atë që ai e quajti ‘oborrin e brendshëm’ të familjes Berisha. Duke iu referuar...
Dorian Matlija, avokati i familjes Durda, familje e cila humbi djalin në tragjedinë e Gërdecit në 2008, u shpreh se tashmë familja është palë në çështjen e penale e do të luftojë krah për krah për të kërkuar drejtësi. ‘Historia...
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj deklaroi se e kanë numrin e nevojshëm të deputetëve për të iniciuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së kryeministrit Albin Kurti. Haradinaj tha para gazetarëve se është i papranueshëm përdorimi...
Sherif Kallaku nuk është më pjesë e Teutës. Mesfushori dhe klubi kanë ndarë rrugët ditën e sotme dhe vetë klubi bregdetar e ka bërë të ditur diçka të tillë në kanalet zyrtare. “Faleminderit Sherif Kallaku! Sherif Kallaku, nuk do të...
Një ditë më parë, u arrestua ish-kryebashkiaku i PS në Durrës, Vangjush Dako për akuzën e shpërdorimit të detyrës në dy raste. Ndaj Vangjush Dakos, 4 ish zyrtarëve të Drejtorisë së urbanistikës së Bashkisë së Durrësit, dhe ish Drejtorin Adhurim Qehajaj,...