LATEST ARTICLES

Marash Logu, këshilltari ligjor i Grupit Parlamentar të PD-së, ka dhënë dorëheqjen nga ky funksion. Njoftimin e ka dhënë vetë Logu në një postim në facebook. "Kam paraqitur sot dorëheqjen nga funksioni i këshilltarit ligjor të Grupit Parlamentar të PD-së. Faleminderit...
Njëzet pako kokainë me një peshë totale bruto prej 17.598 kg u gjetën në një anije me kontejnerë në Pire, gjatë orëve të mbrëmjes së 26 marsit. Anija me flamur të Hong Kongut e ngarkuar me banane ishte nisur nga...
Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka bërë një parashikim për zgjedhjet vendore të 14 majit. Mediu tha se është e vështirë të flasë me numra bashkish, pasi deklaroi se duhet të vlerësojë nëse zgjedhjet janë ose jo të ndershme. Në...
“Është intelektual, i shkolluar në Paris në një nga shkollat më të mira. Atje shkollohen kryeministrat dhe presidentët dhe është pro perëndimor”, kështu ka thënë Poli Hoxha në Euronews Albania për kandidatin e Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës,...
Nga Kristo Mertiri Mesdita e tretë e javës së fundit të marsit u mbars e polli zëra të zgjatur e gumëzhitës në zemër të metropolit. Disa OJQ, liderë e kalanderë politikë në opozitë dhe ndonjë analist fanatik në “pritë”, u...
Interi është në kërkim të një qendërsulmuesi për sezonin e ardhshëm, ku largimi i Lukakut duket i sigurt. Zikaltrit kanë piketuar shumë emra të ndryshëm, e një prej tyre, ishte edhe ai i francezit Marcus Thuram . Lojtari mbyll këtë vit...
Nga Monika Stafa Ngaherë jam tërhequr prej artit historik. Ndoshta pse mes tyre jam përpjekur të njoh fenomene, personazhe, vende të cilat më pas i kam dashur ose jo. Ndoshta dhe sepse më kanë ndihmuar të shoh më mirë botën...
“Kemi qenë shtete të vetmet që nuk kishim kufij. Ndërsa tani jemi të vetmit që kemi kufij”. Këtë e tha sot kryeministri i RMV-së Dimitar Kovaçevski, në konferencën e përbashkët për media me kryeministren serbe Ana Brnabiq në Beograd. Ai deklaroi...
Nga Kalosh Çeliku  Poezitë dhe tregimet Ditën e sotshme, është shumë vështirë për të hyrë si shkrimtar në botëm e fëmijëve e cila është e rrethuar nga të katër anët me plot rreziqe: lojëra kompjuterike, televizor, telefon celular, Facebook e pak...
Republika Çeke surprizoi polakët në ndeshjen e parë të vlefshme për kualifikueset për Euro 2024. Vetëm 3 minuta lojë dhe rezultati shënonte 2-0 për çekët. Këta të fundit fituan ndeshjen me shifrat 3-1, duke lënë të shokuar ekipin polak. Tomas Pesir...