Home Kulture Homazhe në nder të figurës së shquar durrsake, Gjergj Vlashit

Homazhe në nder të figurës së shquar durrsake, Gjergj Vlashit

Ditën e sotme në ambientet e “Teatrit Aleksandër Moisiu në Durrës” u mbajtën homazhet për figurën e shquar Gjergj Vlashi. Regjisori dhe shkrimtari Gjergj Vlashi mbylli sytë më datë 4 tetor 2020 duke lënë pas gjurmë dhe kontribut të padiskutueshëm në jetën kulturore durrsake. Të pranishëm në homazhe ishin familjarë, kolegë, miq si edhe qytetarë që i dhanë lamtumirën e fundit Gjergj Vlashit.

SOURCEBulevard News
Previous articleTakimi me Ministren suedeze/ Edi Rama lajmëron që do te ketë shkëmbim eksperincash me Suedinë
Next articlePetro Koçi ‘thumbon’ ashpër demokratët dhe iu dërgon thirrjen e rëndësishme: Kjo do kërkonte prap*nicë të fortë politike