Home Kosova Haradinaj: Falë SHBA-së dhe BE-së u gjet zgjidhja për një situatë shpërthyese...

Haradinaj: Falë SHBA-së dhe BE-së u gjet zgjidhja për një situatë shpërthyese në veri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Evropian ka ndihmuar që mos të ketë një situatë shpërthyese në Veri të Kosovës pas vendosjes së barrikadave.

“Falë Amerikës dhe BE-së, edhe një herë u gjet zgjidhja për një situatë shpërthyese në veri të vendit”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

“Deklarata e përbashkët SHBA-BE si përcaktim që problemet e hapura me Serbinë të zgjidhen me mjete politike, është udhërrëfyes që duhet ndjekur edhe ne si Kosovë”.

Sipas tij, si gjithmonë edhe këtë herë u dëshmua se partneriteti me ShBA dhe BE nuk ka alternativë.

Previous articleArrestimi i zyrtares së AKSHI-t, reagon Tedi Blushi: Rama mbron sigurinë kombëtare me trafikantë droge
Next article“Për mua Kosova është Serbi”/ Mes tensioneve, Vuçiç publikon videon: Do luftoj për vëllezërit dhe motrat tona