Home Rajoni ​Greqi, 44 parti dorëzojnë aplikimin për zgjedhjet e 25 qershorit

​Greqi, 44 parti dorëzojnë aplikimin për zgjedhjet e 25 qershorit

Gjithsej 44 parti, koalicione partish dhe kandidatë të pavarur, gjashtë më pak se në totalin e zgjedhjeve të 21 majit, kanë dorëzuar kërkesat e tyre në Gjykatën e Lartë për të kandiduar në zgjedhjet kombëtare të 25 qershorit.

Kasidiaris do të kandidojë me kombinimin e kandidatëve të pavarur “Grekët për Vend & Liri”.

Gjykata e Lartë greke do të shpallë listën përfundimtare të miratuar të enjten, më 8 qershor.

Previous articleIsh deputeti-Bashës: Je 10 vite me vonesë, duhej ta kishe kafshuar ujkun (Berishën) në 2013-ën! Ish kryedemokrati: Nuk ma kishte marrë mendja
Next articleKurti përmend sërish shkëmbimin territorial: Ishte për ndarjen e Kosovës, i joshte edhe disa shqiptarë