Home Aktualitet Gjyqtarja e Kavajës konfirmohet në detyrë nga KPK, Goxha përqafon të atin...

Gjyqtarja e Kavajës konfirmohet në detyrë nga KPK, Goxha përqafon të atin pas vendimit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shpalli të hënë vendimin për konfirmimin në detyrë të gjyqtares së Kavajës, Diamela Goxha. Gjatë seancës dëgjimore të zhvilluar të enjten më 23 shtator në KPK, Goxha u vlerësua pozitivisht për figurën dhe nuk u evidentuan probleme për profesionalizmin. Megjithëse Komisioni nuk evidentoi probleme për pasuritë e gjyqtares, në seancë u relatuan gjetje për disa transaksione të prindërve dhe vëllezërve, për të cilat subjekti dha shpjegime.

Procesi i rivlerësimit për gjyqtaren Diamela Goxha u krye nga trupi gjykues i kryesuar nga Brunilda Bekteshi, me relator Lulzim Hamitajn dhe anëtare Etleda Çiftjan.

Diamela Goxha ka përfunduar studimet në Shkollën e Magjistraturës në vitin 2013 dhe është emëruar gjyqtare në Gjykatën e Beratit. Në vitet 2014-2015, Goxha ka punuar si ndihmëse ligjore në Gjykatë të Lartë dhe prej vitit 2018 e kryen funksionin në Gjykatën e Kavajës./BIRN

Previous article“Foltorja” një lëvizje bashkimi? PD, që tani është e ndarë!
Next articleFOTOT/ Vjehrri Berisha në terren për “kokën” e Bashës, nusja Armina pyet ndjekësit: Cili bikini më rri më mirë?